Laboratuvar ve Atölyelerimiz


Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü olarak eğitim öğretim faaliyetlerini yürüttüğümüz 1 adet Tekstil ve Konfeksiyon Uygulama Atölyemiz mevcuttur. Günümüz teknolojilerine uygun olarak düzenlenen atölyemiz içerisinde bulunan; 14 adet düz dikiş makinesi, 2 adet elektronik düz dikiş makinesi, 5 adet overlok dikiş makinesi, 1 adet reçme dikiş makinesi, 1 adet ilik düğme makinesi, 1 adet düğme makinesi ve 3 adet buhar kazanlı ütü ve paskala mesleki uygulama dersleri kapsamında öğrencilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Ayrıca bölüm öğrencilerimizin kullanımı için tasarlanmış 1 adet 45 öğrenci kapasiteli bilgisayar laboratuvarımız ve 1 adet 30 öğrenci kapasiteli teknik çizim salonumuz mevcuttur.

Bölümümüz öğrencilerinin etkin şekilde eğitim sürelerinde faydalanmaları için hazırlanan fiziki alt yapımız düzenli olarak  günümüz şartlarına uygun şekilde revize edilmektedir.

Bölümümüz öğrencilerinin bilgisayar tabanlı kalıp tasarımlarını yapabilmeleri için Tematek Firması tarafından bölümümüze Design Cad Kalıp ve Pastal Hazırlama programı hibe edilmiş olup, verilen eğitim sonrası öğrencilerimizin gerekli sertifikaya sahip olmaları sağlanmaktadır.